wtorek, 23 sierpnia 2016

PROBLEMY DAMSKO-MĘSKIE


       Od wieków kobiety są gorzej traktowane, aniżeli mężczyźni o czym jawnie się nie mówi. A więc, chciałabym i ten przykry temat poruszyć dla dobra obojga płci. Bo jakkolwiek by nie było, to też od zarania są one od siebie zależne. Inaczej, ludzki świat nie miałby szans na istnienie. Wiadomo, że mężczyźni są mocniejsi fizycznie a kobiety psychicznie i to, jest stwierdzone naukowo a zatem i ja nie mam wątpliwości, co do tego stanu rzeczy. Dlatego też uważam, że tak kobiety jak i mężczyźni powinni się wzajemnie wspierać a nie z sobą walczyć, gdyż jest to droga donikąd.       Jednakże, jak przez lata swojego życia zauważyłam wiele przeciwieństw, które zarówno przejawiają kobiety jak i mężczyźni a szkoda, bo ten stan z pokolenia na pokolenie się bezmyślnie przenosi i wyrządza wiele krzywd tak kobietom jak i mężczyznom. Toteż, dziś pragnę poruszyć najważniejszy aspekt tego stanu rzeczy, jaki odgrywa się w małżeńskich związkach a dotyczy, bardzo przykrego dla nas kobiet (być może i dla co niektórych mężczyzn) kontaktów fizjologicznych, czyli (małżeńskich gwałtów), którym zawzięcie się zaprzecza mając świadomość, że są coraz bardziej w świecie rozpowszechniane i dosłownie nic się z tym nie robi.

       Natomiast skutki, tego stanu rzeczy są tragiczne i nie wolno milczeć, kiedy tak się dzieje a dziać nie powinno. Zrozumiałe jest dla mnie to, kiedy młody człowiek dorasta i nie do końca jest pewien swoich damsko-męskich relacji, ale kiedy jest się już dojrzałym człowiekiem powinno się wiedzieć, że pewnego rodzaju zachowania są niemoralne i nie na miejscu, do tego poniżają i upokarzają drugą osobę i skazują ją na ogromne cierpienia. Odnosi się to konkretnie do małżeńskiego współżycia, z którego biorą przykład młodzi i dojrzewający ludzie obojga płci.

       W związku z czym, nie będę tu aż tak detalicznie wymieniać tego o czym jest w sumie mowa, bo uważam, że dorosły i dojrzały emocjonalnie człowiek wie w czym rzecz. Podkreślę tylko, że małżeńskie kontakty powinny być za obopólną zgodą, inaczej zwie się to małżeńskim gwałtem co bardzo źle świadczy o tej osobie, która ich się z przemocą dopuszcza wobec drugiej strony i powinno to być karalne, bo tak być nie powinno i nie może.

A co Wy myślicie, w związku z tym tematem?

...Ceńmy i szanujmy wzajemną intymność...
Kobieta i Mężczyzna to Jedność -
bez której, żadne z nich nie istnieje w swoim  rodzaju,
dlatego jest tak bardzo ważna dla obojga płci.

Dziękuje, za odwiedziny i czytanie oraz, za komentarze...
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie :)

Xmena

6 komentarzy:

 1. Ostro idziesz pod kontem mężczyzn, ale w sumie się nie dziwię, bo poniekąd to prawda. Wszystko zależy, w jakim domu zostało się wychowanym. Myślę, że wartości jakie przedstawiasz w poście, są znaczące dla obojga płci i dobrze byłoby gdyby zostały wzięte pod uwagę. Przemawiasz!

  Pozdrawiam! Mężczyzna ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie, są to problemy i to niezmiernie poważne. Dlatego, że większość przestała używać rozumu. Bardzo interesujące podejście do problemu, obrazowy i subtelny tekst z właściwą sobie refleksją. Miłego dnia Xmeno! AS

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo subtelnie i konkretnie opisałaś ten jakże bardzo drażliwy i powszechny a za razem ważny problem, który najczęściej jak napisałaś w swoim poście jest skrzętnie ukrywany i to jest wielki społeczny błąd, z powodu którego cierpi bardzo wiele osób w związkach o czym jawnie się nie mówi, co zadaje wiele nieuleczalnych ran osobom które zaznają tego rodzaju przemocy. Okropieństwem są tego rodzaju praktyki i bardzo źle świadczy o tych, którzy się ich dopuszczają. Temat ocean i szkoda, że tak mało się o nim mówi. Natomiast udawanie, że problemu nie ma to jakaś paranoja, bo problem był i wciąż jest tyle tylko, że jakieś bardzo niepoważne tabu i co pozwala na jego dalszy zły i bardzo negatywny rozwój stąd tyle ofiar tego haniebnego procederu, który też źle świadczy o danym społeczeństwie w którym rozwija się zło zamiast dobro. Tekst, jak najbardziej na czasie z konieczną refleksją dla obojga płci. Moc serdeczności dla Ciebie Xmeno

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja myślę że jeśli ludzie się kochają i są w stosunku do siebie czuli, delikatni złe rzeczy nie dzieją się. Ale z braku wrażliwości, braku zrozumienia, braku miłości mogą się wydarzyć różne złe rzeczy które ranią bliskich.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Miej serce i patrzaj w serce", powiedział poeta. Myślę, że to pasuje do każdego człowieka i każdej sytuacji życiowej. Oczywiście każdego czującego się człowiekiem. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, za czytanie i pozostawiony komentarz.
Pozdrawiam! Xmena

Uwaga!

Ilustracje, na moim blogu są z zasobu Google, zaś pisana przeze mnie treść, może być rozpowszechniana dla dobra nas wszystkich. Kierujmy się rozumnością a nie poglądami, które prowadzą do podziałów oraz waśni, wywołujących niepokój i wojny. Dziękuję, za prowadzone dyskusje na stronie "Miasta Kobiet" które mają nas łączyć a nie dzielić. Szanujmy się, bo tylko i wyłącznie od nas samych zależy bez-cenność życia i pokój na ziemi! Pozdrawiam serdecznie wszystkich komentatorów, oraz odwiedzających mnie gości. Miło mi bardzo, że Jesteście moi mili Czytelnicy i Przyjaciele :) Dziękuję...